2015 metais dalyvavau Vengrijoje basic synergy training „New Waves“. Į šiuos mokymus patekau atsitiktinai – iš pradžių norėjau dalyvauti šokių projekte, tačiau pavėlavau registruotis ir paaiškėjo, kad vietų projekte jau nebėra, tai ta pati organizacija, rengianti šokių kursus, pasiūlė man dalyvauti mokymuose „New Waves“. Iš pradžių aišku nusiminiau, bet paskaičiau kursų aprašymą ir pagalvojau, jog tai puiki galimybė! Mane sudomino tai, jog mokymai psichologinio pobūdžio, skatinantys mąstyti ir gilintis į save, nes turbūt kaip ir daugelis žmonių, domiuosi psichologija bei noriu geriau suprasti save, o tuo pačiu ir kitus. Taip pat atkreipiau dėmesį, jog kursuose dalyvaus žmonės iš įvairių šalių – šis faktas dar labiau paskatino mane registruotis projektai, nes pamaniau, kad bus įdomu susipažinti su kitais žmonėmis iš kitų valstybių, taip pat bus įdomu stebėti save naujoje aplinkoje. Pamaniau kad tai puikus iššūkis man bei nauja galimybė bei patirtis. Mokymai (neskaitant kelionės) truko apie 10 dienų.

Tikrai rekomenduočiau šiuos mokymus tiek savo draugams, tiek šiaip žmonėms, tiek dirbantiems su jaunimu, tiek ieškantiems savęs, tiek siekiantiems save išbandyti, nes jie tikrai plečia akiratį, o visos patirtys, įspūdžiai bei sutikti žmonės tikrai suteikia daug įkvėpimo. Užduotys buvo labai įvairios, jose mes derinome tiek savo komunikacinius, tiek fizinius, tiek organizacinius bei psichologinius įgūdžius.

Labai įstrigo mokymuose esanti griežta tvarka (kurią iš pradžių buvo sunku suprasti ir pilnai jai paklusti) ir labai didelis dėmesys kiekvienam dalyviui. Taip pat labai originalios užduotys, kartais primenančios psichoterapiją ir visada atrakinančios kažkokią savo tavo sielos kertelę. Mokymuose mums visuomet buvo akcentuojama, jog labai svarbu išeiti iš savo komforto zonos norint kažko išmokti. Žinoma, tai nebuvo man naujiena, tačiau man patiko tai, jog mes ne tik klausėmės bei kalbėjome bet ir turėjome praktines galimybes patirti ką tai reiškia bei įtvirtinti kitas įgytas žinias. Tai padarė man didžiulę įtaką, nes grįžus namo iš tiesų jaučiau, kad viskas yra įmanoma ir viskas tavo rankose, jeigu tu tikrai tikėsi tuo ką darai ir labai norėsi bei įdėsi visas pastangas. Išmokau planuoti bei sistemingai siekti savo tikslų – ko ir buvo mokoma kursuose, nes iki tol dažnai mano norai ir svajonės būdavo nekonkretūs ir neapibrėžti – galbūt dėlto ir sunkiau įgyvendinami. Taip pat po mokymų įgijau daugiau drąsos ir ryžto, pajutau kad turiu ir galiu labai daug kuo dalintis bei nebūti valdoma gyvenimo aplinkybių, nes – kaip mus mokė kursuose- nereikia vadovautis aukos mentalitetu, reikia pačiam būt atsakingam už savo gyvenimą. Žinoma, gyvenime būna daug netikėtų įvykių, kurie mus sukrečia ir nepriklauso nuo mūsų ir yra ne mūsų valioje. Ir mes tikrai negalime jų pakeisti. Bet galime pakeisti požiūrį ir reakcijas į juos, nes tai jau mūsų valioje 🙂