Koks tai jausmas, kai gali kažką duoti kitam, nesitikėdamas nieko gauti iš jo? Be abejo, dauguma jūsų turbūt esate patyrę šį jausmą. Sunku žodžiais jį apibūdinti, ar ne? Apie tai parašyta begalė knygų ir išsakyta daugybė dvasinių pamokslų. Tačiau kaip dažnai mums realiai pavyksta ištiesti ranką šalia ar už tūkstančių kilometrų gyvenantiems žmonėms? Būtent tai – pagalba – šių metų spalio trečią dieną vyks įvairiuose Širvintų rajono kampeliuose.

Prieš atskleisdamas projekto idėją ir pobūdį, trumpai papasakosiu apie mūsų organizaciją. Dauguma mūsų steigėjų jau nuo paauglystės, daugiau nei dešimt metų, atskiruose Lietuvos ir Europos kraštuose organizavo įvairius jaunimo užimtumo projektus ir juose dalyvavo. Pagaliau, prieš vienerius metus radę vieni kitus, sukūrėme savo ugdomos veiklos „namus“ – Viešąją  įstaigą „Synergy LT“. Organizacijos misija yra skatinti nuolatinį asmeninį ugdymą. Daugiau apie mus galite paskaityti ruošiamoje internetinėje svetainėje www.synergylt.lt

Paskatinti šios misijos paruošėme pirmą savo projektą – tarptautinius mokymus „Make it work“ („Padaryk, kad veiktų“), skirtus žmonėms, dirbantiems su jaunimu.  Projektui pateikus paraišką, finansavimas buvo skirtas iš Europos Sąjungos programos jaunimui „Veiklus Jaunimas“ („Youth in Action“). Ši programa remia įvairaus pobūdžio tiek nacionalinius, tiek tarptautinius projektus visoje Europos Sąjungoje (ES). Juose gali dalyvauti ir jaunimas, gyvenantis kaimyninėse ES šalyse. Kiekvienoje ES šalyje yra šią programą administruojanti atstovybė. Lietuvoje programą „Veiklus jaunimas“ administruoja tam specialiai įsteigta viešoji įstaiga „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ (www.jtba.lt).

Turbūt labai smalsu, kaipgi šis projektas siejamas su gerais darbais Širvintose? Paaiškinu: „Make it work“ mokymams  buvo pasirinkta labai jauki vieta – netoliese Širvintų esanti sodyba „Dagnužis“. Mokymų tema yra “Jaunimo darbuotojų asmeninis ugdymas bei mokymas kurti vaizdo ir foto medžiagą, kuri skatintų jaunimą prisijungti prie savanoriškos veiklos”. Dalyviai suvažiuos net iš aštuonių skirtingų Europos Sąjungos šalių:  Lietuvos,  Latvijos, Olandijos, Jungtinių Karalysčių, Ispanijos, Vengrijos, Rumunijos ir Turkijos. Pats praktiškiausias būdas išmokti kurti vaizdo ir foto medžiagą, yra patiems atlikti gerus ir savanoriškus darbus bei kurti video ir foto medžiagą apie tai. Tad įsibėgėjus mokymams, spalio 3 dieną dalyviai patys savanoriaus ir filmuos bei fotografuos gerų darbų misiją  Širvintų rajone. Maloniai pabendravus su Širvintų mero pavaduotoju Andriumi  Jozoniu  kilo mintis į šią gražią akciją pakviesti prisijungti ir pačius Širvintų rajono gyventojus. Taigi, norime pakviesti registruotis gyventojus, kuriems šiuo metu reikalinga pagalba, ir tuos, kuriems trūksta įrankių kokiems namų ruošos ar aplinkos darbams atlikti. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonėms galime padėti nuravėti daržą, suskaldyti malkas, sutvarkyti kambarį ar tiesiog nupjauti kieme žolę. Tai puiki proga ne tik sulaukti pagalbos, bet ir susipažinti su jaunimo darbuotojais iš kitų šalių, patirti gal kiek ir kitokį, savitą žmogišką bendravimą ir dalinimosi jausmą. Kviečiame visus Širvintų rajono gyventojus – tiek norinčius sulaukti pagalbos, tiek norinčius prisidėti savo rankomis – registruotis į gerų darbų  savanorių sąrašą. Kadangi šį sąrašą patikėjome rajono vicemerui Andriui J., kviečiame registruotis elektroniniu paštu vicemeras@sirvintos.lt, arba telefonu 8-614-42255.

 Šios gražios akcijos uždarymo proga yra numatytas mokymų dalyvių bei akcijoje dalyvavusių širvintiškių susitikimas. Susitikime bus pristatomi akcijos momentai video bei foto prezentacijose. Atvykti bus kviečiami visi gyventojai, net ir nedalyvavę akcijoje. Susitikimo metu bus galimybė pabendrauti vieniems su kitais bei susipažinti su jaunimo veiklos galimybėmis per ES programą „Veiklus jaunimas“. Apie šio susitikimo laiką ir vietą pranešime, kai tik būsime viską tiksliai suderinę su Andriumi Jozoniu, kuriam iš anksto dėkojame už norą bendradarbiauti su mūsų organizacija VšĮ „Synergy LT“. Pirmąjį mūsų pasisveikinimą noriu užbaigti Motinos Teresės žodžiais:

 “Jeigu negalite pamaitinti šimto žmonių, pamaitinkit bent vieną”

 Iki malonaus susitikimo spalio 3 d.

Ignas Skudrickas

VšĮ Synergy LT

This project has been funded with the support from the European Commission. This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

 

Projekto aprašymas
Projekto galerija