Įpusėjus 2019-ųjų lapkričiui Vilniaus rajono Tarandės bendruomenės vaikai vieną sekmadienio rytą sugužėjo į asmenybės ugdymo mokymus, organizuotus bendruomenės namuose. Mokymų tema buvo efektyvus bendravimas ir emocijų reiškimas. Be šių temų, vaikai labai stipriai išreiškė norą tiesiog susirasti naujų draugų artimoje kaimynystėje. Daugumai vaikų tai buvo pirmieji tokio tipo neformalaus ugdymo metodais paremti mokymai. Visas veiksmas tekėjo lengva vaga dėka specialiai tam sukurtų žaidimų, kurių metų išprovokuojamos įvairios situacijos, ir taip sukuriamas komandinis ir asmeninis iššūkis. Ryžto ir smalsumo vedami vaikai nieko nelaukę pasinėrė į žaidimus.

Užduočių ir žaidimų metu grupė kur kas labiau susibendravo. Komandinis darbas padėjo suprasti, kaip svarbu pasitikėti vieni kitais, turėti aiškią poziciją komandoje, ir laikytis savo pasirinktos rolės vardan bendro tikslo. Dalyviai patyrė, kaip svarbu yra aiškūs susitarimai, informacijos perteikimas, gebėjimas stebėti situaciją objektyviai. Vaikai suprato, kaip išvengti nesusipratimų bendraujant skirtingais žmonėmis.

Dalyviai nuoširdžiai džiaugėsi, kad atėjo į mokymus. Kai kurie atvirai pripažino, kad nesitikėjo kažko ypatingo ir buvo maloniai nustebinti užduočių smagumu ir sudėtingumu. O ypatingai džiaugėsi, kad susirado naujų draugų ir su nekantrumu laukia vėl tokių galimybių kartu sudalyvauti, susibendrauti ir dalintis savo kasdieniniais klausimais bei įspūdžiais bendraamžių rate.

Šiuos mokymus organizavo Asociacija „Tarandės Bendruomenė“ partneriaudama su asmenybės ugdymo organizacija VšĮ „Synergy LT“. Projektas finansuojamas pagal Vilniaus m. savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 m. veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Mums kaip Synergy LT komandai, tai buvo pirmas žingsnis adaptuojant jaunimui ir suaugusiems skirtą mokymų programą 11 – 15 metų amžiaus vaikų grupei. Pakoreguoti metodai davė puikų rezultatą, įkvėpė platesnį mūsų turimą ugdymo turinį adaptuoti jaunesniajai kartai ir atnešti tokias programas kuo platesnei mokinių grupei.

Mokymus vedė treneriai: Ignas Skudrickas ir Agnė Žvikaitė 

Asistentė ir fotografė: Giedrė Kantakevičienė